Káva Burundi Masha honey

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 4,45 €
ks
PORTA

Káva Burundi Masha honey viac

Odrůda Coffea Arabica, varieta HON.15
Zpracování:  metodou honey (medová)
Země původu, farma: Burundi, oblast Kayanza , prom. stanice Masha,1672 m.n.m.
Chuťový profil: V kávě nalezneme tóny broskve, sušených datlí a čokolády. 
Sladká dochuť. Vhodné na filtr i espresso.
Stupeň pražení: světlejší pražení
Cupping score: 87 bodů

Burundi

Burundi bylo dlouho přehlíženo ve srovnání se sousedními východoafrickými velmocemi v produkci speciální kávy. Pro nás je však burundská sezóna jedním z vrcholů každoročního kávového kalendáře. Kávu v této zemi produkují téměř výhradně drobní zemědělci a většina této drobné produkce je výjimečně kvalitní. Burundi se díky svým velmi sladkým, čistým a často květinovým kávám každoročně stále více prosazuje na mapě speciálních káv.
Káva má pro rodiny i celou zemi zásadní význam. Vzhledem k tomu je zlepšení a rozšíření infrastruktury pro kávu nejen způsobem, jak zlepšit příjmy, ale i způsobem, jak revolučně změnit výdělečný potenciál celého národa.
Výstavba mycích stanic a rozšíření zemědělské poradenské činnosti mohou být skvělým způsobem, jak zlepšit kvalitu kávy. Mycí stanice mají zásadní význam pro zlepšení standardů profilu šálku a celosvětové pověsti burundské kávy.
Burundský kávový průmysl řídí jak státní, tak soukromé subjekty, které hrají klíčovou roli jako společnosti spravující prací stanice a vývozci. Státní společnosti se nazývají Sogestals, což je zkratka pro "Sociétés de Gestions des Stations de Lavage" (společnosti spravující mycí stanice). Soukromé společnosti mohou působit pod různými názvy.

čerstvě pražená káva z Burundi

Promývací stanice Masha

čerstvě pražená káva z Burundi z promývací stanice Masha

Mycí stanice kávy Masha má stejné jméno jako podhorský kopec, na kterém stojí. Podhorský kopec je ve skutečnosti známý spíše pro svůj dobytek než pro kávu. Název Masha pochází ze slova Kirundi "amasho", což znamená "stáda dobytka". Podhorský kopec byl křižovatkou pro mnoho stád v regionu. Mnoho místních pastevců se navzájem zdraví jedinečnou frází používanou pouze v tomto regionu. Říkají "gira amasho", což znamená "majitel krav".
Stanice Masha byla postavena v roce 1989. Většina zemědělců, kteří dodávají třešně, se živí zemědělstvím. Zemědělci své stromy prokládají potravinářskými plodinami a dalšími plodinami určenými k prodeji, aby uživili a zajistili své rodiny.
Více než 2 000 farmářů dodává na stanici své třešně a díky vynikající kontrole kvality na farmách i na stanici si zachovávají vynikající profil s tóny ovoce, peckovin a marcipánu.