Káva Mexico - La Estanzuela - Balení: 1000g

-10%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Pôvodná cena 25,26 €. Ušetríte 10% (2,53 €) 22,73 € 22,73 €/balení
Skladem
ks
PORTA

Káva Mexico - La Estanzuela viac

Odrůda Coffea Arabica, varieta Sarchimor
Zpracování:  metodou mokrou (washed), ruční sběr
Země původu, farma: Mexico, Finca La Estanzuela, oblast Coatepec, stát Veracruz, 1100 m.n.m.
Chuťový profil: Káva ve vůni i chuti tóny kakaa a lískových oříšků. Silná oříšková dochuť.
Stupeň pražení: světlejší pražení
Cupping score: 83,5 bodů

Mexico

Káva z Mexika je jednou z nejuznávanějších káv na světě. Mexiko je jedním z největších producentů kávy na světě, přičemž většina produkce pochází z regionu Chiapas. Dále jou to státy Oxacana a Veracruz. Káva z Mexika se vyznačuje svou bohatou chutí a aromatem, které jsou způsobeny specifickými rysy půdy a klimatu v této oblasti. Existují různé druhy kávy z Mexika, nejznámější jsou však Arabica a Robusta. Arabica z Mexika je charakteristická svými jemnými a sladkými tóny, zatímco Robusta má výraznější a hořčejší chuť. Výroba kávy v Mexiku je velmi důležitá pro mnoho rodin, které se živí tímto způsobem. Většina kávy se pěstuje na menších farmách a ručně sklízená, což umožňuje kvalitní zpracování a výrobu kávy vysoce kvality.  čerstvě pražená káva z Mexika z farmy La Estanzuela

Finca La Estanzuela

čerstvě pražená káva z Mexika z farmy La Estanzuela

Předek Juana Martineze, který se rovněž jmenoval Juan Martinez, přišel do mexické Xalapy ze Španělska v polovině 19. století. Dnes rodina Martinezů pokračuje v tradici obhospodařování půdy v Coatepecu ve státě Veracruz a pěstování vynikající kávy na farmě La Estanzuela.

V roce 2018 začali manželé Martinezovi s obnovou farmy s cílem oživit přirozenou úrodnost půdy. Začali používat organická hnojiva a kompost k vyživení půdy a vysazovat odrůdy odolné vůči kávové rzi (CLR). Tato varieta se skládá z odrůdy odolné vůči CLR, která vznikla křížením odrůd Villa Sarchi (přírodní hybrid Bourbon) a Timor.