Káva Brazilia Fazenda de Lagoa

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 2,57 €
ks
PORTA

Káva Brazilia Fazenda de Lagoa viac

Odrůda Coffea Arabica, varianty Mundo Nuovo, Acayá, Catuaí, Icatu, Topazio a Yellow Bourbon
Zpracování:  mechanické sklízení, zpracování suchou cestou
Země původu, farma: Brazilia, Fazenda da Lagoa, oblast Sul de Minas, 1100 m.n.m
Chuťový profil: Plné, hladké sametové tělo s čokoládovými tóny a krásnou vůní.
Stupeň pražení: tmavší pražení

Brazílie

Brazílie je největším producentem kávy na světě s 35% na světovém trhu, přičemž se zde pěstuje z většiny arabika, nejčastěji bourbon, catuai, acaia nebo mundo novo. O kávách v Brazílii platí, že jsou to sladké, neutrálně zpracované kávy se střední texturou. V Brazílii nalezneme asi 300000 kávových farem z ruzných oblastí, z nichž nejznámější jsou: Cerrado, Bahia, Espirito santo, Matas de Minas, Sul de Minas nebo stát Sao Paulo. zajímavostí je, že oproti jiným státům je produkce kávy v Brazílii díky pěstování na rovinách silně mechanizovaná, tudíž se zde plody první sbírají a až poté se třídí. čerstvě pražená káva z Brazílie

Fazenda de Lagoa

čerstvě pražená káva z Brazilie Fazenda de Lagoa Plantáže Fazenda de Lagoa (farma u jezera) se nacházejí v severovýchodní části Brazílie známého regionu Sul de Minas ve vzdálenosti několika stovek kilometrů od Sao Paula a Rio de Janeira v nadmořské výšce okolo 1100 metrů nad mořem. Počátky pěstování kávy Fazenda de Lagoa se datují do roku 1764, kdy zástupci portugalské koruny darovala pozemky do vlastnictví takzvaného Jangady. První kávovníky se zde začaly pěstovat v polovině 19. století. Dnes se na rozloze 3.404 hektarů nachází cca 5,7 milionu kávovníků arabica, které jsou pěstovány v několika variacích: Mundo Nuovo, Acayá, Catuaí, Icatu, Topazio a Yellow Bourbon. Průměrná roční produkce je okolo 50 tisíc pytlů. Káva Brazilia Fazenda de Lagoa patří mezi nejvyhledávanější na světě pro své dokonalé hladké samatové tělo, čokoládové tóny a krásnou vůni. 

Rainforest Alliance

Rainforest Alliance je nezisková organizace sídlící v New Yorku. Jejím cílem je zachování biodiverzity pomocí aplikace postupů udržitelného rozvoje v zemědělství, lesnictví, turistice a v jiných odvětvích. Rainforest Alliance certifikuje kávu i jiné produkty a služby, a to v případě, že jejich výroba či poskytování se řídí určitými standardy.
Obecně jsou standardy Rainforest Alliance nastaveny tak, aby chránily životní prostředí a práva pracovníků. Základní pravidla se nazývají Standardy udržitelného zemědělství, na kávu se pak vztahují dodatečné normy.
Rainforest Alliance