Káva Indonesia Koerintji honey - Balení: 500g

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

21,04 € 21,03 €/balení
Skladem
ks
PORTA

Káva Indonesia Koerintji honey viac

Odrůda Coffea Arabica, varieta Andung Sari, Sigarar Utang
Zpracování:  metodou honey (medová)
Země původu, farma: Indonesie, Sumatra, farma Koerintji , 1400-1700 m.n.m.
Chuťový profil: Káva vyniká tóny tropického ovoce, kakaa, hořké čokolády
s krásnou nasládlou dochutí.
Stupeň pražení: světlejší pražení
Cupping score: 88 bodů

Indonesia

Pěstování kávy v Indonésii má hluboké kořeny, které sahají do dávné minulosti. Tato země, známá svými deštnými pralesy a vulkanickými půdami, poskytuje ideální prostředí pro růst kávových stromů. Nejčastěji se zde pěstuje arabika a robusta, přičemž každá oblast má svou vlastní charakteristiku.

Farmáři v Indonésii se často angažují v tradičním zemědělství, kde se kávové stromy pěstují v malých rodinných farmách. Zpracování kávy může být buď suché, nebo mokré, a obvykle je to proces, který vyžaduje pečlivou péči a pozornost od sběru až po sušení zrna.

Indonéská káva je známá svým bohatým a komplexním profilem chuti, který je často ovlivněn procesem zpracování a terroirem. Mnoho kávových farem v Indonésii leží v horách, kde se stromy pěstují ve stínu jiných rostlin, což přispívá k vytvoření jemnějších a vyvážených chutí.

Důležitou součástí pěstování kávy v Indonésii je také udržitelnost a péče o životní prostředí. Mnoho farmářů se angažuje v organickém zemědělství a chrání biodiverzitu svých oblastí.

Indonéská káva je proslulá po celém světě pro svou kvalitu a jedinečný charakter, a každá šálek nese s sebou příběh o tradici, péči a vášni, kterou farmáři v Indonésii vkládají do každého zrna.

čerstvě pražená káva z Indonesie

Farma Koerintji

čerstvě pražená káva z Indonesie  farma Koerintji

320 členů družstva Koerintji Barokah Bersama žije a hospodaří na náhorní plošině na úpatí hory Kerinci na ostrově Sumatra. 
Mount Kerinci je jednou z mnoha sopek v Tichomořském ohnivém kruhu, což je 40 000 km dlouhá podkovovitá řada 452 sopek, které jsou součástí téměř neustálého tance erupcí a pohybů desek. Historické erupce hory Kerinci zajistily, že okolní oblast je bujná a zelená s hlubokými zásobami úrodné sopečné půdy.

Družstvo řídí Triyono, který vede členy družstva při zpracování a pražení jejich vlastní kávy. Mají plně vybavenou pražírnu, včetně laboratoře na ochutnávání kávy, která se nachází hned vedle suchého mlýna. To je obzvlášť působivé, uvážíme-li, že družstvo bylo založeno v polovině roku 2017!