Káva Guatemala Huehuetenango SHG - Balení: 500g

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

300 Kč 300 Kč/balení
Skladem
ks
PORTA

Káva Guatemala Huehuetenango SHG Více

Odrůda Coffea Arabica, varianta Typica, Bourbon, Caturra a Catuai
Zpracování:  Mokrá metoda (Washed), ruční sběr
Země původu, farma: Guatemala, oblast Huehuetenango, 1350 m.n.m.
Chuťový profil: Káva patří mezi silnější kávy s dlouhou dochutí. V chuti nalezneme tóny hořké čokolády, ale i ovocnýmé tóny.
Stupeň pražení: tmavší pražení

Guatemala

Guatemala patří se svými 2,5% celosvětové produkce kávy do top 10 zemí na produkci. Kávy z guatemaly jsou velmi rozdílné v závislosti na regionu, proto z Guatemaly můžeme ochutnat jak kávy se sladkými s tóny kakaa či karamelu, tak také kávy s tóny citrusů, květin či bylinek ,které mívají vyšší aciditu. V Guatemale se pěstuje z drtivé většiny arabika, nejčastěji variety bourbon, caturra, catuai nebo typika. Hlavní oblasti pěstování kávy jsou Huehuetenago, Cobán, Atitlán, Antigua a Acatenango. Všechny jsou na jižní polovině země.  čerstvě pražená káva z Guatemaly Huehuetenango

oblast Huehuetenango

čerstvě pražená káva z Guatemaly Huehuetenango Naše káva z oblasti Huehuetengo , která se nachází na západu země u hranic z Mexikem, poblíž stejnojmeného města. Oblast se vyznačuje tím, že se jedná o nejvýše položenou pěstební oblast s řídkými srážkami a pozdním obdobím sklizně. Tato oblast leží na nevulkanické hornatině Huehue. Káva z této oblasti je často považována za nejlepší v Guatemale.