Káva Papua New Guinea - Colbran - Balení: 250g

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

175 Kč 175 Kč/balení
Skladem
ks
PORTA

Káva Papua New Guinea - Colbran Více

Odrůda Coffea Arabica, variety Arusha , Bourbon, Mundo Novo, Typica
Zpracování:  Mokrá metoda (Washed)
Země původu, farma: Papua New Guinea, regiony Baroida, Aiyura, Kainantu, 1750 m.n.m.
Chuťový profil: Káva vyniká tóny černého čaje, citrusů, jablek. Lehká acidita, 
s krásnou vůně, střední tělo.
Stupeň pražení: tmavší pražení
Cupping score 83

Papua New Guinea

Pěstování kávy na Papua Nová Guinea je relativně mladý obor. Káva se zde pěstuje pouze několik desetiletí na malých farmách v nepřístupných lesích. Tato káva pochází z Východní vysočiny z údolí řeky Lamari. Výborná kvalita této kávy je přímým výsledkem dlouholetých poradenských služeb a práce našeho dodavatele se skupinami drobných pěstitelů na zlepšení postupů sběru, rozvlákňování, třídění, fermentace a sušení.

85 % produkce kávy z Papuu Nové Guinee pochází od drobných pěstitelů.

čerstvě pražená káva z Papua New Guinea

Farma Colbran Coffeelands estate

čerstvě pražená káva z farmy Colbran z Papai Nov Guinee

Majitel Nichol Colban žije na pozemku Colbran Coffeelands od roku 1963, kdy se jeho rodina přestěhovala na Papuu-Novou Guineu, když mu bylo šest let. Usedlost, která v průběhu druhé poloviny 20. století prošla významnými politickými otřesy, proslula vynikající kontrolou kvality kávy. 
Colbranové nabízejí svým dodavatelům rozsáhlou informační, předfinanční a technickou podporu s cílem zajistit nejlepší třešně v regionu.
Třešně pocházejí od majitelů okolních usedlostí. Společnost Colbrans každou sezónu kontroluje své stálé dodavatele a nakupuje termínované kontrakty na nejlepší třešně v regionech. Tím je zajištěno, že se jim prodávají ty nejkvalitnější třešně, a farmáři si pak mohou vybrat, zda si kávu budou mlít sami na pergamen.